معرفی سیستم

وبلاگ
اسناد و مدارک من امنیت و سهولت دسترسی به اسناد.

کاهش حجم فایل تصویری

روش عمده ذخیره سازی یک سند در سامانه "اسناد و مدارک من" از طریق تصاویر می باشد. بهترین روش اسکن کردن مدرک و بارگذاری آن در سایت است. با وجود اینکه در این سایت امکان بارگذاری فایل ها تا سقف 3 مگابایت به صورت رایگان وجود دارد، اما در بسیاری از مواقع وقتی شما می خواهید در یک سایت اطلاعات و مدارک خود را بارگذاری کنید معمولا محدودیت دریافت فایل را زیر 1 مگابایت و حتی کمتر قرار میدهند. در این صورت اگر شما مدارک خود را با حجم بالا در سامانه ذخیره کرده باشید ، با مشکل مواجه خواهید شد.

بنابراین پیشنهاد می شود در هنگام اسکن کردن فایل ریزولیشن تصویر را گونه ای انتخاب کنید تا حجم فایل مربوط به مدارک شما کمتر از 1 مگابایت گردد. درصورتی که قبلا مدرک خود را اسکن کرده اید و حجم آن بالا می باشد، می توانید از نرم افزارهای ویرایشگر تصویر همچون Photoshop استفاده کنید.

در ادامه با 2 روش کاهش حجم تصویر در Photoshop آشنا میشوید. در روش اول به کمک کاهش طول و عرض و ریزولیشن تصویر و در روش دوم با کاهش طیف رنگ یا کیفیت تصویر می توانید حجم فایل تصویری را بصورت قابل توجهی کاهش داد.


الف) روش اول

1- ابتدا برنامه Photoshop را اجرا کرده و سپس کلید میانبر Ctrl+O را بفشارید تا صفحه Open نمایش داده شده و تصویر مورد نظر خود را انتخاب کنید.

2- بعد از اینکه فایل تصویری روی Photoshop اجرا شده و نمایش داده شد از منوی Image گزینه Image Size را انتخاب کنید.

3- با کاهش مقادیر Resolution و همچنین با کاهش اندازه طول و عرض تصویر در گزینه های Width و Height می توانید باعث کوچکتر شدن تصویر و کاهش حجم آن شوید.


ب) روش دوم

1- ابتدا برنامه Photoshop را اجرا کرده و سپس کلید میانبر Ctrl+O را بفشارید تا صفحه Open نمایش داده شده و تصویر مورد نظر خود را انتخاب کنید.

2- بعد از نمایش فایل تصویری داخل برنامه فتوشاپ کلید میانبر Alt+Shift+Ctrl+S را بفشارید. در پنجره ظاهر شده در قسمت پایین سمت چپ حجم فعلی فایل شما دیده میشود.

3- در همین پنجره در قسمت بالا سمت راست در بخش Preset گزینه JPEG High را انتخاب کرده و در پایین آن گزینه Quality را آنقدر کاهش دهید تا حجم فایل به مقدار مورد نظرتان برسد.

4- با کلیک کردن بر روی دکمه Save عملیات خود را ذخیره نمایید.

4.71 (94.3%) 7 votes
1396/06/28
نظر شما در مورد این مطلب: robotchecker
نظرات سایر کاربرین:

مدیر سایت


از دوست خوبمون آماتور 2020 بابت پیشنهاد خوبش تشکر میکنم

آماتور 2020


من خودم شخصا از نرم افزار Reduce Photo Size استفاده میکنم خوبیش اینه که رو گوشی نصب میشه و دردسر انتقال فایل از گوشی به کامپیوتر و برعکس رو نداره از اینجا هم میشه دانلودش کرد https://www.androidha.com/187525-reduce-photo-size

مدیر سایت

نرم افزار های کاهش حجم فایل تصویری


نرم افزارهای مختلفی برای مدیریت و کار با فایل های تصویری وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید. از آنجا که نرم افزار فتوشاب یکی از محبوبترین نرم افزارها در زمینه گرافیک می باشد در این پست شگرد های مربوط به آن بررسی گردید. از جمله نرم افزارهایی که مدعی کاهش حجم فایل تصویری بدون افت کیفیت آن هستند می توان به نرم افزار JPEG Imager و یا نرم افزار PIXresizer و همچنین نرم افزار Caesium اشاره کرد

Gladiator2000


برای کم کردن حجم فایل باید حتما کیفیت و اندازه فایل رو کم کرد؟ ایا روش دیگری وجود ندارد تا با حفظ کیفیت تصویر حجمش کم شود